KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14797152
nr 1479 7152
Sven Lundgren
(1919-1995), Sverige
Oljemålning, "Stadens Utkant". Signerad. Olja på duk, 46x56 cm, yttermått inklusive ram: 61x70 cm
Sven Lundgren, svensk målare född i Höganäs 1919, död 1995 i Helsingborg.
Utrop:
300 kr
måndag 18 juli 2022
kl 18:01:52
Sven Lundgren
Läs mer om Sven Lundgren